Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »


Pełna lista kategorii »

 
 

 

    
 
 

 
 
 
 
 
 
   
   
 
 
 
poprzedni następny

Zenner - Ewa Schmidt - szklany dwustronny pilnik do paznokci
uriko, dodano 08-09-2008, godz. 19:52

Po nienajlepszych doświadczeniach z pilnikami innymi niż metalowe, wreszcie dałam się skusić na pilnik szklany. Skusiła mnie rozsądna cena i... uroczy, lazurowy kolor.

Pilniki szklane uchodzą za „najzdrowsze” dla paznokci – dzięki bardzo drobnemu uziarnieniu, nie strzępią ich i nie przyczyniają się do rozdwajania płytki. Ten dokładnie tak działa. Do tego piłuje szybko i nie ściera się z czasem jak pilniki papierowe czy plastikowe.

Niestety należą mu się dwa spore minusy. Mimo bardzo precyzyjnego wykonania i idealnego profilu, pilnik jest dość gruby, a co za tym idzie piłowanie boków paznokci jest kłopotliwe a momentami nawet bolesne. Podczas piłowania krótkich paznokci nie jest zbyt przyjemnie. A druga sprawa – jest bardzo kruchy (wszak to szkło) i upadek na kafelki niewątpliwie skończyłby się dla niego rozsypką w drobny mak, dlatego też wymaga troski i najbezpieczniej przechowywać go w dołączonym, plastikowym pokrowcu.

Pilnik ma długość około 14 cm.

Mimo wszystko warto spróbować takiego przyrządu do manicure.

 • Opakowanie: 5
 • Zapach: brak oceny
 • Konsystencja: brak oceny
 • Działanie: 4
 • Ocena ogólna: 4

  Cena: 8 PLN

  Refson 08.09.2008, godz. 20:40:09 zgłoś
  ---

  Pilnik dobrej firmy - owszem, bardzo fajna sprawa. Uważajcie tylko na chińskie szklane pilniki. Jedna seria piłowania i do następnej jest już bezużyteczny. Lepiej dołożyć kilka złotych a mieć coś lepszego.
  ... 09.09.2008, godz. 11:27:18 zgłoś
  ---

  Takie pilniki są (przynajmniej teoretycznie- nie wiem jak to jest w wypadku tych najtańszych) ze szkła hartowanego, co oznacza, że nie trzeba się o nie jakoś specjalnie troszczyć, bo nie tłuką się jak klasyczne szkło. I rzeczywiście są o wiele lepsze od- znienawidzonych przeze mnie- metalowych, czy dość mało \"wydajnych\" papierowych
  kwiat lotosu 09.09.2008, godz. 11:55:47 zgłoś
  ---

  Mam taki.Jest dobry.Zakupiony w Rossmanie. Cena niewysoka bo jakieś 6.89,to postanowiłam go wziąść.Przyznam że skusił mnie kolor pilnika jak i cena,co tu ukrywać... Pilnik jak powiedziałam jest dobry. Ładnie wyrównuje,pielęgnuje i "ściera " zadziory.Do krótkich jak znalazł! Ja go stosuje do wyrównywania paznokci przy użyciu metalowego pilnika,bo jak wiadomo metalowy niszczy płytki a szklany i papierowy odwrotnie.Jednak ja jestem zadowolona z tego pilnika lepszy niż te metalowe jak i szybko zużywające sie papierowe pilniki(często się po prostu łamią,ale ścierają jak papier ścierny).Kupiony w Rossmannie na promocji.4
  eduśś 07.12.2008, godz. 12:13:54 zgłoś
  ---

  Nie rozdwajają sie po nim paznokcie ;))
  Ania 12 16.01.2009, godz. 21:26:17 zgłoś
  ---

  Jak dla mnie jest świetny nie rozdwaja i nie niszy paznokcji.polecam
  monia88 18.01.2009, godz. 10:48:50 zgłoś
  ---

  Obecnie najlepszy z pilników
  awiola 14.02.2013, godz. 16:52:28 zgłoś
  ---

  świetny dla rozdwajających się paznokci. dzięki niemu można doprowadzić je sobie do ładu
  By dodawać komentarze trzeba się zalogować.